تبلیغات
وبلاگ هواداران فوتبال اسپانیا - ماتادورها بار دیگر قدرتشان را به رخ لاجوردی پوشان کشاندند

نیمه نهایی جام کنفدراسیون ها 2013 برزیل


اسپانیا 0 - 0 ایتالیا
در ضربات پنالتی
7 - 6اسپانیا، قهرمان جهان و اروپا، پس از یک بازی نفس گیر، بعد از عدم نتیجه گیری در 120 دقیقه، موفق شد در ضربات پنالتی نایب قهرمان اروپا را شکست داده و حریف برزیل، میزبان مسابقات در فینال جام کنفدراسیون ها شود. فینالی که از همان ابتدا اکثر طرفداران فوتبال آن را پیش بینی می کردند.

در این مسابقه، که برای ایتالیایی ها نبرد انتقام جویانه فینال یورو 2012 بود، دو تیم نبرد پایاپایی را به نمایش گذاشتند و دروازه ها در طی 90 دقیقه آن چنان جدی تحدید نشد. فرناندو تورس آقای گل رقابت ها تا امروز، از ابتدا در زمین حاضر شد. همچنین مرد شماره یک اسپانیا ایکر کاسیاس سنگربان ماتادورها در این بازی بود. دل بوسکه در نیمه دوم دست به دو تعویض زد که طی آن ها خسوس ناواس و خوان ماتا، دو بازیکن حاضر در لیگ انگلستان را به جای داوید سیلوا و پدرو وارد زمین شدند. با ورود ناواس قدرت حجومی اسپانیا قدرت تازه ای پیدا کرد. اما در نهایت تلاش دو تیم در طی 90 دقیقه به نتیجه ای نرسید و کار به وقت های اضافه کشیده شد.

بهترین بخت ایتالیا در این مسابقه در دقیقه وقت های اضافه بدست آمد که امانوئل جاکرینی توپ را به تیر دروازه اسپانیا کوبید. پس از این موقعیت ماتادورها توپ و میدان را در اختیار گرفتند و با استفاده از خاویر مارتینز که در دقایق آغازین وقت های اضافه به جای تورس پا به میدان گذاشته بود، موقعیت های خوبی را روی دروازه ایتالیا ایجاد کردند. در بهترین موقعیت اسپانیا، ضربه فوق العاده ژاوی هرناندز از پشت محوطه جریمه، پس از اصابت با دستان بوفون به تیر دروازه برخورد کرد تا دو تیم در ضربه به تیر دروازه هم مساوی شوند.

اسپانیا از یورو 2008، تجربه دو ضربات پنالتی را داشت که در هر دوی آن ها پیروز بود. از امید های اسپانیا برای زدن پنالتی، ژابی آلونسو بود که به دلیل مصدومیت در این مسابقات حضور نداشت. داوید ویا و فابرگاس هم که جزء گزینه های احتمالی تعویض بودند، از روی نیمکت شاهد ضربات پنالتی بودند.

دو تیم هر پنج پنالتی نخست خود را تبدیل به گل کردند. زنندگان پنالتی اسپانیا به ترتیب، ژاوی هرناندز، آندرس اینیستا، جرارد پیکه، سرخیو راموس و خوان ماتا بودند. در ضربات تک تک، باز هم دروازه بانان موفق ظاهر نشدند با گل سرخیو بوسکتس، کار ادامه پیدا کرد. بونوچی، مدافع تیم ایتالیا ضربه پنالتی خود را به آسمان کوبید تا با گل خسوس ناواس، اسپانیا 7 بر 6 در ضربات پنالتی به پیروزی برسد.

این اولین تجربه تیم ملی اسپانیا در حضور در فینال مسابقات جام کنفدراسیون ها می باشد.طبقه بندی: جام کنفدراسیون ها،  تیم ملی اسپانیا، 

تاریخ : جمعه 7 تیر 1392 | 02:44 ق.ظ | نویسنده : Sina EH | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.